עמוד המאמרים

תכנות לילדים

היום כבר ברור לכולנו שלשם העתיד שלנו הולך: המחשבים ומכשירי הטכנולוגיה שונים הולכים ונעשים משמעותיים יותר ויותר בחיינו, ולמעשה רוב עולם העבודה העתידי יהיה מבוסס מחשבים.
ילדים רבים מגלים התעניינות בתחום המחשבים, אך הורים רבים מונעים את הגישה לכך מילדיהם, בעיקר מתוך פחד – מהמסכים, מההשפעות החברתיות אם ישנן ועוד. יחד עם זאת, כמאמר הביטוי "אל תשפוך את התינוק עם המים" – מומלץ ואף רצוי לאפשר לילדים לממש את העניין שלהם בתחום המחשבים באופן שייתן להם כלים והתקדמות בידע טכנולוגי שיצברו.
כיום קיימים קורסים רבים שמעניקים לילדים אפשרות להתנסות בתכנות מחשבים, ויחד עם זאת – לתת ביטוי לתחביביהם. כל אלו יכולים להעניק לילד בסיס רחב בכל הנוגע לתחום המחשבים ולשמש לו בעתיד כקרש קפיצה משמעותי לקראת התבססות בתחום המחשבים וההייטק.

למה דווקא הייטק סקול?

אנחנו בהייטק סקול מאמינים (וגם רואים) כי גם חומר לימודי שנחשב "משמעם" לכאורה, יכול להיות מוקנה היטב לילד כאשר הוא מוגש לו באמצעות חוויה של יצירה, דמיון ובעיקר – הרבה כיף.
בקורסים שלנו, הלמידה מתבצעת בקצב אישי ובזמן הנוח לכל תלמיד, כך שהקורס לא הופך להיות חלק מ"מערכת לימודים" אלא יותר כמו חוג או תחביב שבו הילד יוצר ונהנה – ובמקביל גם לומד את כל מה שדרוש לצורך כך.
על מנת להשאיר את החומר הלימודי בגדר אפשרי – משך כל שיעור יארך 45 דקות - לא מעט מידי ולא מכביד מידי, ובסופו יינתנו לתלמיד משימות מהנות על בסיס החומר שלמד. בנוסף, במקביל לשיעורים נפתחת "חנות מתנות" – כל משימה שמבצע התלמיד מעניקה לו נקודות, שאיתן יוכל להמיר בחנות המתנות!
הבונוסים והמשימות השונות מעניקות לתמיד מוטיבציה והנאה מהלימוד.
יתרון נוסף שאנו מעניקים לתלמידים הוא תמיכה אונליין – במהלך השבוע מתקיים שיעור אונליין (ישיר) עם המדריך, ובו יוכל הילד לשאול שאלות ולתרגל את המשימה ביחד עם המדריך. בנוסף, קיים פורום ייעודי לתלמידים על מנת להתייעץ, לשאול שאלות ועוד וכן ערוץ דיסקורד ליצירת קשר עם תלמידים נוספים.

איזה קורסים אפשר ללמוד אצלנו?

ניתן ללמוד אצלנו שלושה קורסים שונים, שניים מהם עוסקים בתכנות: קורס פיתוח משחקי מחשב ב- UNITY וקורס תכנות WEB. הקורס השלישי הוא קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד. לפניכם הסבר קצר על הקורסים לתכנות שנלמדים אצלנו:

קורס פיתוח משחקי מחשב

בקורס זה לומד הילד ליצור משחקים דו ותלת מימדיים על ידי תוכנת UNITY, בשפת התכנות #C.
בקורס זה רוכש הילד הבנה במושגים בסיסיים בעולם התכנות ויצירת פקדים שונים ואירועים.
במהלך הקורס יפתח הילד משחק לפי שלבים: הוספת אובייקטים, תנועה עם המקלדת, אויבים וניקוד ובסיומו יבנה משחק מבוך תלת מימדי, עם דמות ומשימות שונות.

קורס תכנות WEB

בקורס זה לומד הילד לפתח אתרי אינטרנט בסביבת Visual Studio 2019 בשפת HTML5 + CSS3.. הילד לומד שפת HTML, מבנה עמוד, תגיות, עיצוב ב- CSS, התאמת האתר למכשירים ניידים ועוד. לפרויקט הסיום יבנה הילד אתר אישי מעוצב הכולל כרטיס ביקור, גלריית תמונות, מדיה ועוד.

קורס פיתוח אפליקציות

בקורס לומד הילד לפתח אפליקציות לאנדרואיד, בשפת הפיתוח JAVA, וכן מושגים שונים בתכנות (פונקציות, משתנים ועוד) ושימוש בפקדים שונים.
במהלך הקורס יבנה הילד שלוש אפליקציות שונות: אפליקציה לחישוב המרת מטבע, אפליקציה לניהול חנות אפליקציית חידון.
אם גם אתם מעוניינים להעניק לילדיכם חוויה של למידה איכותית עם הרבה כיף והנאה - צרו איתנו קשר ונשמח להציג בפניכם את פרטי הקורסים השונים.