עמוד המאמרים

חוג מחשבים לילדים

מיום ליום הופכים המחשבים וכל עולם הטכנולוגיה הממוחשבת למשמעותיים יותר ויותר בחיינו. מקצועות מהעבר מתחלפים בתחומים שונים במחשוב וטכנולוגיה, ובאופן כללי אפשר לומר, לשם צועד העולם.
בניגוד להתפתחות הטכנולוגית, במערכת הלימודים הקיימת לרוב אין תמיד הלימה בין התכנים הנלמדים לבין הכנה למקצועות העתיד, שיכינו את ילדינו באופן הטוב ביותר לקראת רכישת מקצוע לחיים. תחום המחשבים מקבל מקום מאוד קטן יחסית לערכו בשוק העבודה שאליו יגיעו ילדינו.
אחת מהדרכים להכין את הילדים למקצועיות בתחום המחשבים תוך הנאה ומוטיבציה היא חוג מחשבים לילדים. כיום קיימים חוגים רבים בתחומי המחשב, אך עם זאת לא כולם מכוונים לאותם חומרי לימוד ולרכישת אותן מיומנויות ממוחשבות: רוב החוגים מעניקים הבנה ברובד בסיסי בלבד. כמעט ולא קיימים חוגי מחשבים שיכינו את ילדינו לעידן העבודה העתידי, שמשמעותו: רכישת יכולות תכנות, במחשב ובמובייל.
אנחנו בהייטק סקול זיהינו את הצורך הזה והפשלנו שרוולים: חוגים ברמת למידה של הייטק, שמכשירים את הילדים להבנה בסיסית בתחומי ההייטק, ורכישת מיומנויות שמהוות "מקפצה" לילדיכם בדרך להתמחות עתידית בתחומי התכנות וההייטק.

הקורסים שלנו

אנו מציעים שלושה מסלולי למידה ייחודיים של תכנות משחקים ואפליקציות לילדים ונוער: פיתוח משחקים, פיתוח אתרים ופיתוח אפליקציות. הקורסים שלנו מותאמים לילדים בני 10 עד 18 והם מועברים דרך המחשב – לצפייה אונליין ולצפייה בזמנו הפנוי של הילד.
הילד יוכל לצפות בשיעור בזמן שבו הוא בוחר ובקצב שלו, כאשר משך כל שיעור הוא 45 דקות. בכל שיעור יינתנו משימות, שלאחר ביצוען יזכה התלמיד בנקודות. בנוסף, יוכל להשתתף ולתרגל את המשימה בהתאם לרצונו. מידי שבוע יועבר שיעור אונליין עם המדריך, שיהיה בקשר רציף עם התלמידים לאורך השיעור ויוכל לענות על שאלותיהם או לסייע בבעיות במידה ונתקלו בהן, לאחר ביצוע המשימה, יתקדם התלמיד לשיעור הבא.
בדרך זו, מאפשרים הקורסים שלנו חופש פעולה לתלמיד ובחירה בזמן בו הוא מעוניין לצפות בשיעור ולבצע את המשימות שלו. עם ביצוע המשימות מקבל התלמיד מוטיבציה להמשיך, תוך שהוא מקבל מאיתנו תמיכה מלאה לאורך כל הדרך, עידוד וסיוע במידה ויצטרך ומעקב אחרי התקדמותו.
ואנחנו גם לא שוכחים לצ'פר: כל משימה מזכה את התלמיד בנקודה, שאותה יוכל להמיר בחנות מתנות! בנוסף, מתקיים פורום פעיל של שאלות ותשובות בין התלמידים והמדריכים וכן ערוץ ליצירת קשר עם תלמידים נוספים בקורס.

אודותינו

את התכנים ומערכי השיעור של הייטק סקול פיתח ומעביר גבריאל אנקרי – בעל תואר ראשון בטכנולוגיות למידה, ממכון H.I.T בחולון. לגבריאל אנקרי ניסיון רב בהטמעת למידה מתוקשבת במגוון מוסדות חינוך ולמגוון רב של גילאים: החל מגני ילדים ועד לתיכון.
אנחנו מאמינים כי גם חומר שנחשב ליבש או חסר עניין יכול להיות מועבר בצורה חווייתית וכיפית כאשר בונים נכון את השיעור, מאפשרים לתלמידים לקבל תוצאה ממשית מכל משימה שביצעו, ובעיקר – כשיש גישה נכונה ואוהדת לתלמידים.
תלמידים רבים שלמדו ולומדים בקורסים שלנו מספרים על חוויה של הנאה, משחק, למידה משמעותית, מוטיבציה והרבה הרבה כיף.
אנחנו מזמינים אתכם לאפשר גם לילדיכם להיות חלק מההצלחה, ולראות את התוצאות של לימודי התכנות בעתיד הקרוב והרחוק.