עמוד המאמרים

קורס פיתוח משחקי מחשב לנוער

אנחנו בהייטק סקול מאמינים שכל אחד יכול ללמוד – אם החומר מועבר בצורה כיפית וחווייתית לתלמיד.
היתרונות בלימודים איתנו הם רבים: הילד לא צריך לצאת מהבית – כל החומר מגיע עד אליו והוא יכול ללמוד בזמנו הפנוי, לפי הקצב האישי שלו, וכן להשתתף בשיעורים המועברים אונליין עם המדריך ולשאול שאלות. לכל שיעור ישנו תרגול, משימות ונקודות שמקבל התלמיד בסיום כל משימה, אותן יוכל להחליף בחנות המתנות!
הקורס לפיתוח משחקי מחשב מתאים לילדים ונוער בגילאי 10 עד 18, והוא מתחלק לשלבים שונים בהתאם לרמתו של התלמיד. ההרשמה לכל שלב מותנית בסיומו של הקורס הקודם בהצלחה. בכל שלב 12 שיעורים, כאשר משך השיעור המוקלט הוא 45 דק' ומשך המפגש השבועי אונליין הוא כשעה וחצי.
מחפשים חוג תכנות פרונטלי בקרית אונו? לחצו כאן
לפניכם השלבים השונים שניתן להירשם אליהם בקורס פיתוח משחקי מחשב לנוער.

שלב 1: פיתוח משחקים דו ותלת מימדיים

בקורס זה יוצר התלמיד משחקי מחשב דו מימדיים ותלת מימדיים, ע"י תוכנת "Unity". בקורס זה יילמדו המושגים אלגוריתם, פונקציות ועוד, וכן פקדים, הוספת אובייקטים, תנועה ועוד. את הקורס יסגור פרוייקט סיום שבו ייצור התלמיד משחק מבוך תלת מימדי, ובו דמות שתאסוף מטבעות, תתחמק מאויבים ועוד..

שלב 2: עיצוב דמות שחקן

בקורס זה יעצב התלמיד דמות של שחקן ע"י תוכנת Blender, וילמד להעביר אותה אל המשחק שהכין. בקורס יילמדו מושגים כמו לולאות, פקודות רנדום, עיצובים ואנימציות, פקודות מתקדמות ועוד. לפרוייקט הסיום יצור התלמיד משחק תלת-מימדי עם דמות משולבת אנימציות שייצור התלמיד.

שלב 3: פיתוח משחק מרובה משתתפים

בשלב זה יילמד פיתוח משחק פעולה מרובה משתתפים. סוג זה של משחק מתאים גם למשחק במחשב וגם לסמארטפון מסוג אנדרואיד. בקורס יילמדו מושגים כמו Photon, סינכרון, התחברות לשרת ועוד, וכן פקודות מתקדמות, התאמת המשחק לאנדרואיד ועוד. לפרוייקט הסיום ייצור התלמיד משחק הישרדות מרובה משתתפים, למחשב ולאנדרואיד.

שלב 4: פיתוח משחק מסוג ריצה

הפיתוח של משחק מסוג זה יהיה מיועד למחשב ולאנדרואיד (בסגנון משחקי Temple Run ו – Subway surfers) בקורס יילמדו מושגים כגון לולאות, מערכים, פונקציות פקודות מתקדמות ועוד, וכן עיצובים ייחודיים, שמירת נתונים, לפרויקט הסיום ייצור התלמיד משחק ריצה תלת מימדי, המיועד למחשב ולאנדרואיד.

שלב 5: פיתוח משחק אסטרטגיה

בשלב זה ילמד התלמיד לפתח משחק מסוג אסטרטגיה (משחק בסגנון לדוגמא Farmville) המיועד למחשב ולאנדרואיד, עם אפשרות לחנות לרכישת תוספות למשחק. בקורס יילמדו מושגים בתכנות, פקודות מתקדמות, חיבור לממשקי גוגל ועוד. לפרוייקט הסיום יפתח התלמיד משחק אסטרטגיה המיועד לאנדרואיד, שבו ניתן להקים מבנים ולבצע רכישות.

שלב 6: פיתוח משחק הרפתקאות

בשלב זה יפתח התלמיד משחק הרפתקאות, עם שלבים שונים ועיצוב סביבה. בקורס יילמד עיצוב מתקדם, יצירת סביבת משחק, פקודות מתקדמות ועוד. לפרוייקט הסיום ייצור התלמיד משחק הרפתקאות מעוצב ומגוון באופן מקצועי.

כל שלב מעניק לתלמיד עוד ידע, הבנה בעולם התכנות ומקפצה להצלחה בעתיד. אם אתם או ילדכם מתעניינים בקורס פיתוח משחקי מחשב לנוער – צרו איתנו קשר ונתקדם.. נתראה בקורס!