עמוד המאמרים

לא רק לגדולים- קורס פיתוח אפליקציות לילדים

אם אתם הורים לבני 8 לפחות, זה אומר שגדלתם בלי פלאפונים (שלא נדבר על חכמים) ובטח בלי הטכנולוגיה המתקדמת שקיימת היום. אבל, אם הייתה לכם האפשרות לגדול לצד הטכנולוגיה של היום, יכול מאוד להיות שהייתם מתעניינים בפיתוח אפליקציות או אתרי אינטרנט וסביר להניח שהייתם קולטים הרבה יותר מהר את המידע הדרוש לזה.

אם אתם מתלבטים האם זה מתאים לילד שלכם, בואו לגלות למה זה דווקא כדאי

בואו נדבר על שפה

זה הרי דבר ידוע שככל שאתה יותר צעיר כך תוכל לקלוט מהר יותר שפה חדשה. המוח טרי עדיין ומסוגל לספוג כמות מידע גדולה בהרבה יותר משל מבוגר. כך למשל, ילד יזכור בעל פה מילות שיר מהר יותר מאשר מבוגר. קורס פיתוח אפליקציות יכול להעניק לילדים שלכם עוד קצת שפשוף לרמה האנגלית וכמובן תלמד אותו שפה נוספת, שפת התכנות. מבוגרים רבים שלומדים את השפה מעידים על כך שהיא קשה ללמידה. אך האם כילדים אתם זוכרים שהיה לכם קשה ללמוד את הבסיס של השפה האנגלית? אנחנו בטוחים שלא.

ועכשיו ניגש לפעילות המוח

למידת עולם האפליקציות מבפנים, משמע ליצור אותן מאפס, מצריכה חשיבה לוגית רבה. קורסים כאלו לא רק יעזרו לילדים שלכם לשפר ולהרחיב את השפות שלהם, אלא גם לפתח את החשיבה הלוגית שדרושה לא רק לקורסים, גם להמשך החיים. עם הלמידה יקבלו הילדים מיומנויות תקשורת וגם היכולת לפרק בעיה לגורמים ולמצוא לה פתרון. אלו תכונות ומיומנויות שחשוב שיהיה לכל אדם, אז למה לא להתחיל עם זה בגיל צעיר? ככל שתתנו לילדים שלכם את האפשרות לכלים לעתיד בגיל צעיר יותר, כך יהיה לו קל יותר בהמשך הדרך העצמאית שלו.

למוח שני צדדים

בזמן שדיברנו על הצד הלוגי שמערך השיעורים בונה אצל ילדים רבים, אי אפשר להתעלם מצידו השני של המוח, הצד היצירתי. כשמפתחים אפליקציה, חייבים להשתמש בדמיון. לדמיין איזו אפליקציה רוצים, באילו צבעים, באיזו קטגוריה ועוד מגוון שאלות רחב שמפתחים נדרשים לענות עליה בטרם הם מתחילים בפיתוח האפליקציה שלהם. כמו כן, הצד היצירתי עובד נהדר עם מיומנות פתרון הבעיות כאשר היצירתיות היא זו שמוצאת את היצירתי במושג 'פתרון יצירתי'. לפעמים לצאת מהקופסא ולמצוא פתרונות יצירתיים הם הכרחיים לחיים וחידוד היכולת הזאת היא פלוס ענק.

רוצים להיות הראשונים לפתוח להם דלת?

העתיד הוא במחשבים, בטלפונים החכמים ובכל מה שקשור לטכנולוגיה. כל כך הרבה משרדי הייטק וסטארט אפ נפתחו בשנים האחרונות, מה שהוסיף המון מקומות עבודה פנויים ואם לא ידעתם, מתכנתים ומפתחי אפליקציה הן משרות שדרושות בכל משרד ומשרד. והכסף? מדהים. אז בעצם לא רק שאתם נותנים להם מקדם זמן עם העובדה שהתחילו ללמוד מוקדם, תחשבו על היכולות שלהם בעוד כמה שנים, כאשר יצטרכו לגשת לראיונות עבודה.

אז בזמן שאנגלית יש לילדים בבית הספר ובזמן שקיימים בארץ (שלא נדבר על העולם) כמה וכמה בתי ספר, מכללות וקורסים שונים שעובדים במרץ ללמד כל מבוגר שמעוניין ללמוד את רזי הפיתוח והתכנות, לילדים שלכם ניתנת ההזדמנות שלכם מעולם לא הייתה. ללמוד הייטק מגיל צעיר.